niedziela, 10 maja 2015

It's time to changes!

     Od małego borykam się z nawykiem obgryzania paznokci. Kilka miesięcy temu przyszedł ten czas, w którym zrozumiałam, że tak być nie może. Przecież dłonie są wizytówką człowieka, a jak tu podać komuś rękę, kiedy masz świadomość, że Twoje paznokcie wyglądają gorzej niż kiedykolwiek. Zaczynam więc kurację, która ma pomóc mi je wzmocnić i dać im tyle składników, żeby były w stanie w miarę szybko rosnąć. Przedstawię Wam mój plan na osiągnięcie celu.


Tutaj przedstawione zostały wszystkie produkty, które będą Wam potrzebne do kuracji wzmacniającej.


#1. Pierwsze, co musicie zrobić, to zadbać o swoje dłonie. Warto zainwestować w peeling do rąk i maskę, która pozostawi je nawilżone i oczyszczone. Ja swoją, z Perfecty, kupiłam w Rossmannie za ok. 3 zł i jestem z niej bardzo zadowolona. Jeżeli jednak nie macie dostępu do drogerii, możecie zacząć od kremu mocno nawilżającego.


#2. Drugim, ważnym krokiem, jest dostarczenie Waszym paznokciom witaminy A. Spytacie, po co? Witamina A odpowiada za prawidłowy stan m.in. włosów i paznokci, a jej niedobór może skutkować łamliwością i ich bardzo powolnym wzrostem. Macie więc odpowiedź na pytanie, dlaczego musimy dostarczać naszym paznokciom witaminę A. Najlepiej tę maść stosować na noc, nakładając jej grubą warstwę.


#3. Osławiony przez zbawienny wpływ na rzęsy - olejek rycynowy, może mieć również duży wkład w prawidłowy wzrost paznokci. Rozgrzany, nakładany na paznokcie cienką warstwą pomoże im się odbudować i stawać twardymi, wręcz niezniszczalnymi. 


#4. Przyszedł czas na odżywkę. W moim wypadku padło na Sally Hansen Miracle Cure, choć w moim koszyku znalazła się najpierw standardowa Eveline 8w1. Sally Hansen została jednak objęta promocją -49% i zamiast 40 zł, zapłaciłam za nią 20. Czy będzie warta swojej ceny? Tego nie wiem, ale niewątpliwie warto zainwestować w dobrą odżywkę, która pomoże Waszym paznokciom się zregenerować i szybko urosnąć.

Swoją drogą... może znacie dobre sposoby na zaprzestanie obgryzania paznokci?
Buźka :* 

6 komentarzy:

 1. Love this! ♥
  You are making me jealous, pretty!

  adoorablee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za Ciebie i Twoje paznokcie! :)

  matrelsy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ja nie dbam jakoś specjalnie o dłonie i paznokcie ;) ograniczam się do minimum
  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja szukam czegoś, co skutecznie wzmocni moje łamliwe paznokcie, więc może Twoje metody pomogą i moim paznokietkom? Wytrwałości w postanowieniu :)
  http://sloiczeknutelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia! Ja jakoś sama z siebie przestałam w gimnazujm obgryzać, a czasami były obgryzione aż do krwi xd

  try-to-touch-the-clouds.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Slysze duzo pozytywnych opinii o olejku rycynowym :) trzeba wyprobowac!

  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń